Konstrukcje elektrowni fotowoltaicznych do zastosowań przemysłowych

Elektrownia fotowoltaiczna jest inwestycją mającą na celu osiągnięcie korzyści z wytworzonej energii elektrycznej. Odbiorca każdorazowo dąży do osiągnięcia możliwie dużych uzysków przy jednocześnie małych nakładach.
Ustrój nośny nie bierze bezpośredniego udziału w produkcji energii, dlatego należy dążyć do optymalizowania masy konstrukcji metalowej, popartego obliczeniami statycznymi.
Konstrukcja jest elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania instalacji. Oferujemy opracowanie kompletnej dokumentacji potrzebnej do zrealizowania inwestycji, a także kompleksową realizację budowy.

W naszej firmie Solisys posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji tego rodzaju ? wykonujemy konstrukcje fotowoltaiczne na gruncie oraz na dachach dopasowane indywidualnie do miejsca montażu, aby uzyskać najwyższą efektywność. Dzięki temu stworzona razem z naszą firmą elektrownia fotowoltaiczna pozwoli na uzyskanie najlepszej wydajności pracy i tym samym umożliwi również zmniejszenie kosztów związanych z energią elektryczną.

Konstrukcje elektrowni fotowoltaicznych w gruncie

 

Konstrukcja w gruncie nośnym

Lekka, technologiczna konstrukcja mocowana w gruncie nośnym za pośrednictwem stalowych słupów cynkowanych. Ustrój złożony jest ze stalowych profili zimnogiętych Solisys.

More Info

Konstrukcja w gruncie nienośnym

Stosowana w gruncie nienośnym – torfie, składowisku odpadów oraz na bagnach. Konstrukcja projektowana indywidualnie do warunków gruntowych planowanej inwestycji

More Info

Konstrukcja wschód-zachód

Najkorzystniejszy stosunek zainstalowanej mocy instalacji do zagospodarowanej powierzchni uzyskuje się wykorzystując konstrukcję wschód-zachód

More Info

Konstrukcje elektrowni fotowoltaicznych na dachach

 

Konstrukcja aero

Nowością na rynku światowym jest konstrukcja aero do zastosowań dachowych. Montaż odbywa się bez otworowania w poszyciu zmniejszając ryzyko powstania nieszczelności.

More Info

Konstrukcja na dach skośny

Najpowszechniej stosowana konstrukcja montowana z wykorzystaniem profili stalowych i aluminiowych. Polecana na dachy o pochyleniu nie mniejszym niż 15°

More Info

Konstrukcja na dach płaski

Konstrukcja na dachu płaskim montowana jest w celu osiągnięcia pożądanego kąta pochylenia paneli PV. Szeroki zakres stosowania na wszystkich rodzajach przekryć dachowych

More Info

Obiekty inżynierskie

 

Hale stalowe zorientowane na fotowoltaikę

Oferujemy hale w konstrukcji stalowej, żelbetowej i z drewna klejonego warstwowo przystosowane do wysoko-wydajnej produkcji energii elektrycznej.

More Info

Wiaty fotowoltaiczne

Wiaty przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych są rozwiązaniem skierowanym do przekrycia zarówno małych (wiata garażowa), jak i dużych powierzchni (parkingi przy centach handlowych)

More Info