fbpx

Przyszłość energetyki

Fotowoltaika dla firmy

Zainwestuj w fotowoltaikę dla firm. Darmowa energia ze słońca dla Twojej firmy znacznie zredukuje koszty. W celu uzyskania więcej szczegółów wypełnij poniższy formularz.

Elektrownie fotowoltaiczne

Instalujemy w przedsiębiorstwach elektrownie wytwarzające czystą energię elektryczną „na własne potrzeby”. Najczęściej są to firmy produkcyjne, chłodnie, hodowle zwierząt, obiekty przemysłowe, mające duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Szczególnie narażone są one na ryzyko związane z obniżeniem rentowności biznesu, na skutek rosnących cen energii elektrycznej. Instalacje fotowoltaiczne „są dzisiaj w cenie energii” – tzn. rata leasingowa za taką instalację jest w cenie prądu, którą ona wytworzy (średnio miesięcznie).
Używamy wyłącznie sprzętu najlepszych światowych producentów z listy TIER 1.
We współpracy z bankami, leasingodawcami oraz funduszami inwestycyjnymi wspieramy inwestorów w pozyskiwaniu finansowania ich inwestycji.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

1

Moduły fotowoltaiczne

Zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną, wytwarzając prąd stały
3

Falownik / Inwerter

To centralny układ instalacji fotowoltaicznej. Przekształca prąd stały na prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz i napięciu 230 V. (Taki jak w gniazdkach).
5

Licznik dwukierunkowy

Zlicza energię płynącą od sieci do budynku oraz od budynku do sieci.

2

System montażowy

Aluminiowe, wysokiej jakości stelaże, do których przymocowane są panele.
4

Skrzynka przyłączeniowa

Dodatkowe zabezpieczenie instalacji przed przepięciami, które są najczęściej przyczyną awarii. Odpowiada też za uziemienie.
6

Sieć energetyczna

W ciągu dnia nadwyżki energii przekazywane są do sieci energetycznej. W nocy sieć oddaje nadwyżki energii i zabezpiecza ciągłość dostaw niezależnie od nasłonecznienia.

Korzyści z fotowoltaiki dla domu

Niezależność energetyczna

Atrakcyjne finansowanie

Zwrot z inwestycji w około 6 lat

Finansowanie

Dofinansowanie do fotowoltaiki w 2021 roku

W zależności od programu możliwe są pożyczki lub dofinansowania bezzwrotne dla inwestorów fotowoltaiki.

Gotówka

Inwestor może też sfinansować instalację PV ze środków własnych, czyli gotówką i nadal będzie ona opłacalna, gdyż pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd z sieci, co przełoży się na szybkim zwrocie z inwestycji.

Projektowanie

Projekty wykonawcze

Według ustawy Prawo Budowlane z ub. roku projektem budowlanym jest zbiorem dokumentów prawnie zatwierdzonych, niezbędnych do tego, żeby uzyskać zgodę na budowę.

Zgłoszenia do OSB

Jeżeli natomiast wysokość ww. urządzenia przekroczy 3 m, wówczas inwestor będzie zobowiązany dokonać zgłoszenia.

Uzgodnienia PPOŻ

19 września 2020 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Według nowych przepisów, każdy projekt urządzeń instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 6,5 kWp, musi zostać zaakceptowany przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych który sprawdzi jego zgodność z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Instalacja będzie musiała też zostać zgłoszona do organów Państwowej Straży Pożarnej. Mniejsze instalacje nadal nie wymagają żadnych uzgodnień.

Wykonawstwo

Dachowe

Instalację fotowoltaiczną montujemy na każdym dachu. Niezależnie od połaci czy kąta nachylenia.

Gruntowe

Konstrukcje dobieramy w zależności od potrzeb jednopodporową lub dwupodporową.

Wiaty i inne indywidualne

Montaż fotowoltaiki jest możliwy na różnych obiektach. Ułatwia to wiele praktycznych rozwiązań. Przykładem są wiaty fotowoltaiczne łączące ze sobą dwie potrzeby – posiadania własnej mikroelektrowni jak i zadaszonego miejsca parkingowego. Wszystkie indywidualne w tym zakresie oczekiwania inwestora co do rozbudowy takiej inwestycji są możliwe do realizacji.

Przykładowe realizacje

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Grupa Producentów Owoców Witamina
50kw

Kubuś Restauracja
50kw

Majdller Wieluń
50KW

Przychodnia Wieluń
10kw

Melania
1MW

Kujawy 1MW

Kujawy
1MW

Chcesz oszczędzać na rachunkach za prąd?

Inwestuj we własne źródło energii elektrycznej. Tylko fotowoltaika pozwoli Ci odczuwalnie oszczędzić na rachunkach za prąd.
W celu uzyskania więcej szczegółów wypełnij poniższy formularz.